Znajdź produkt
Newsletter

Boostery testosteronu, Tribulus terrestris, ZMA - przegląd odżywek i suplementów

Testosteron jest jednym z najsilniejszych hormonów anabolicznych, najważniejszym dla rozwoju masy mięśniowej i adaptacji wysiłkowej. Wiąże się z receptorami we wnętrzu komórek mięśniowych, w tej formie oddziałuje na aparat genetyczny oraz stymuluje syntezę białek.

Podawanie testosteronu lub jego analogów z zewnątrz, w formie leków hormonalnych, jest niezgodne z przepisami sportowymi i niezdrowe. Poziom testosteronu wzrasta wtedy wielokrotnie ponad wartości fizjologiczne, organizm nie radzi sobie z jego metabolizmem, a to skutkuje przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Najczęściej, organizm człowieka nie wykorzystuje więcej, jak połowę zdolności produkcyjnych własnego testosteronu. Istnieją jednak naturalne substancje pochodzenia roślinnego i pokarmowego, zdolne do stymulacji produkcji testosteronu. Ponieważ działają poprzez naturalne mechanizmy regulatorowe organizmu, podnoszą wyraźnie poziom testosteronu, ale jedynie do górnych zakresów wartości fizjologicznych. Dzięki temu, efektywnie stymulują anabolizm białek i ułatwiają adaptację wysiłkową, a jednocześnie pozostają całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Fitosterole pochodzące z buzdyganka ziemnego (Tribulus terrestris) są prekursorami anabolicznych hormonów steroidowych, hamującymi jednocześnie produkcję substancji ograniczających wytwarzanie testosteronu. Najcenniejsze w suplementacji są standaryzowane ekstrakty Tribulus terrestris, co gwarantuje niezmienną ilość cennych związków aktywnych w każdej kapsułce.

Źródło: Olimp Laboratories®

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax