Znajdź produkt
Newsletter

Idea i zakres działań

Historia i tajemnica sukcesu

Ruch jest naturalną potrzebą organizmu ludzkiego w dążeniu do zdrowia i piękna. Coraz większy postęp cywilizacyjny obok niewątpliwych korzyści niesie ze sobą wiele niebezpiecznych konsekwencji. Od początku historii człowieka, aktywność fizyczna była nierozerwalnie związana z możliwością przetrwania. Pierwsze plemienia koczownicze musiały być silne i sprawne, aby polować i często przenosić się z miejsca na miejsce. Jednakże, wraz z rozwojem społeczno-kulturowym, a także technologicznym, wokół aktywności fizycznej, zaczęły pojawiać się coraz to nowe elementy. Starożytna Persja czy Sparta wymagały sprawności wojowników, aby zapewnić sobie zwycięstwo w wojnach, natomiast starożytne Chiny, Indie czy przede wszystkim Ateny, kładły równie duży nacisk na rozwój ciała i umysłu.

Zastosowanie treningu ciała miało swój początek na bliskim wschodzie w okresie 4000 – 250 p.n.e., gdzie Persja wykorzystywała rygorystyczny trening ciała do podbojów i gromadzenia bogactw. Inne źródło motywacji mieli mieszkańcy starożytnych Chin i Indii (2500 – 250 p.n.e.) gdzie nauczanie religijne dało początek aktywności fizycznej – tak w Chinach dzięki naukom Konfucjusza narodziła się gimnastyka zwana Kung Fu, czy w Indiach opracowana przez hinduskich kapłanów Yoga. Jednak żadna ze starożytnych cywilizacji nie przykładała tak dużego znaczenia do sprawności fizycznej jak Grecja. Powszechną wiarą było to, iż rozwój ciała jest równie ważny jak rozwój umysłu. To właśnie tam można odnaleźć początki dzisiejszego fitness-u, gdyż Ateńczycy uprawiali ćwiczenia przy muzyce, w salach które można by określić jako wczesne fitness kluby i pod okiem ludzi, których dzisiaj nazwalibyśmy instruktorami. Spartanie natomiast byli zobligowani przez władze do regularnych treningów – mężczyźni aby byli sprawnymi wojownikami, a kobiety aby rodziły zdrowe potomstwo. Przez całą historię ludzkości aktywność fizyczna człowieka była motywowana lub osłabiana różnymi czynnikami. Eco-fit powstał aby pomóc osiągnąć równowagę w tych elementach życia.

Dlaczego eco-fit?

Ostatnie lata obfitują w różne koncepcje żywienia. Z jednej strony zwolennicy ekologicznego trybu życia, postulują o powrót do bardziej naturalnego jedzenia – bez konserwantów czy sztucznych nawozów. Z drugiej strony popierający produkty przetworzone, widzą w nich przyszłość. Eco-fit postanowił połączyć oba stanowiska, ponieważ w synergii nauki z naturą leży klucz do zrównoważonego rozwoju człowieka. Dlatego eco-fit proponuje szeroką gamę suplementów diety, żywności i kosmetyków ekologicznych, organicznych oraz naturalnych.

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax