Znajdź produkt
Newsletter

L-arginina – przegląd składników odżywek i suplementów

L-arginina zwiększa ukrwienie tkanki mięśniowej, poprawia dopływ substancji energetycznych i budulcowych do objętych intensywnym treningiem mięśni szkieletowych.

Suplementacja tym aminokwasem sprawia, że trening staje się bardziej efektywny, a mięśnie są lepiej ukrwione, dotlenione i odżywione. Stosowanie L-argininy ułatwia rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej, poprawia wydolność i wytrzymałość treningową.
Dodatkowo L-arginina działa antykatabolicznie, zmniejszając akumulowanie niekorzystnych metabolitów takich jak kwas mlekowy i mocznik, powstających podczas pracy mięśni i prowadzących do ich przedwczesnego zmęczenia i zakwaszenia. L-arginina działa anabolicznie również za pośrednictwem produktów swojego metabolizmu: agmatyny, poliamin, tlenku azotu, kreatyny i alfa ketoglutaranu.

L-arginina pośrednio może stymulować produkcję testosteronu i enzymów anabolicznych w komórkach mięśniowych i jednocześnie pobudzać rozpad tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Metabolity argininy stymulują również produkcję RNA, przez co przyspiesza się synteza nowych białek.

Źródło: Olimp Laboratories®

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax