Znajdź produkt
Newsletter

Rytuały kosmetyczne Eco-fit.pl – podstawy prawidłowej pielęgnacji skóry

Dbaj o cerę bez względu na jej rodzaj i wiek!

Skóra to ważny narząd naszego organizmu, płaszczyk, który chroni wszystko co pod nim. Niestety przez to jest bardzo narażona na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza skóra twarzy (cera). Niezależnie od tego ile mamy lat i jaki typ cery posiadamy codzienne postępowanie pielęgnacyjne powinno odbywać się w następującej kolejności (chyba, że wskazania producenta zalecają inaczej):

RANO:

Krok 1: Mycie- do tego celu używamy żeli, pianek lub płynnych mydeł do mycia twarzy;

Krok 2: Tonizacja- przy pomocy wacika lub dłoni metodą oklepywania. Tonizacja to bardzo ważny element pielęgnacji. Przywraca skórze odpowiedni pH oraz przygotowuje ją na przyjęcie kolejnych produktów;

Krok 3: Krem na okolice oczu- bardzo zalecany, skóra okolicy oczu jest bardzo delikatna i podatna na starzenie;

Krok 4: Krem na dzień- teraz praktycznie wszystkie z filtrem UV 15, często stanowią bazę pod makijaż.

WIECZÓR:

Krok 1: Demakijaż- mleczkiem, płynem do demakijażu bądź płynem micelarnym;

Krok 2: Mycie- pomaga usunąć resztki make- up’u i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia;

Krok 3: Tonizacja;

Krok 4: Krem na okolice oczu;

Krok 5: Krem na noc- nocą skóra przyswaja znacznie więcej składników, lepiej się regeneruje przez co kremy nocne są bogatsze w składzie i konsystencji od kremów dziennych, pozbawione są przy tym zbędnego nocą filtra UV.

Pielęgnacja dodatkowa:

Warto korzystać z produktów dodatkowych takich jak peelingi, serum i maski.

Peeling- 1-2 razy w tygodniu. Usuwa obumarłe komórki naskórka przez co zmuszamy skórę do regeneracji, staje się jaśniejsza, gładsza, dotleniona, wolniej się starzeje i lepiej przyswajają się składniki aktywne z kremów.

Serum- nie jest odpowiednikiem kremu! Nakładamy je przed kremem. Serum działa w głębszych warstwach skóry i jest bogatsze w składzie.

Maski- najlepiej nakładać je po peelingach, ułatwi to przenikanie substancji aktywnych. Oprócz korzyści kosmetycznych świetnie relaksują. Częstotliwość ich stosowania jest indywidualna lub wg wskazań na opakowaniu.

Wszystkie preparaty naszych rytuałów kosmetycznych wraz z artykułami dodatkowymi dobieramy do rodzaju cery oraz jej aktualnych potrzeb.

Należy pamiętać, że cała pielęgnacja powinna być dostosowana również do pory roku, panujących w naszym otoczeniu warunków atmosferycznych, miejsca pracy i jej specyfiki.

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax