Znajdź produkt
Newsletter

To, co rzęsy kochają najbardziej

Gęste, długie rzęsy są zawsze modne, bez względu na panujące trendy. Dzięki ich odpowiedniej pielęgnacji i makijażowi oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera zmysłowej tajemniczości. Sprawdź, co możesz zrobić, aby rzęsy stały się największym atutem Twojej kobiecości.

Rzęsy są bardzo delikatnymi włoskami – cieńszymi niż włosy rosnące na głowie. Rzęsy u ludzi żyją średnio 100-150 dni. Na powiece górnej znajduje się ich około150 do 250. Na dolnej jest ich mniej – od 50 do 150. Rzęsy powieki górnej mają 8-12 mm i są dłuższe od rzęs powieki dolnej, które wynoszą 6-8 mm. Współczesna kobieta wie, że rzęsy są po to, aby je malować, farbować, szczotkować, podkręcać, by w ten sposób podkreślić swoją urodę i wdzięk. Rzadko która pani pamięta, że ich głównym zadaniem jest ochrona oka przed urazami i zanieczyszczeniami – brudem, kurzem, drobnymi owadami. Jako że stanowią barierę ochronną, same są narażone na urazy, a częsty makijaż, demakijaż, a także stres i nieodpowiednie odżywianie negatywnie odbijają się na wyglądzie rzęs – stają się coraz cieńsze, rzadsze i łatwo się łamią. Dlatego warto o rzęsy dbać tak jak o resztę ciała, a do codziennej pielęgnacji włączyć preparaty, które pomogą im się zregenerować, zabezpieczą przed uszkodzeniami i spowodują, że rzęsy będą zawsze ładne i mocne.

1. Odżywianie

Rzęsy – tak jak włosy na głowie – potrzebują wzmocnienia i nawilżenia. Korzystaj z dostępnych w aptekach kremów regenerujących i odżywek do rzęs oraz stosuj domowe sposoby pielęgnacji, np. podgrzany olejek rycynowy.

2. Demakijaż

Włoski w oprawie oka są delikatne i się łamią. Dlatego codziennie usuwaj z rzęs tusz. Rzęsy nie lubią tarcia wacikiem, ale nawet supertrwały wodoodporny tusz można łatwo zmyć specjalnym dwufazowym płynem. Trzeba zamknąć oko i przyłożyć na kilkanaście sekund wacik nasączony kosmetykiem, a następnie lekko pocierać rzęsy. I tak kilka razy, aż wacik będzie czysty.

3. Większa objętość, wydłużenie i pogrubienie

Do dyspozycji masz tusze, które nadają objętość, pogrubią i wydłużą rzęsy do rozmiaru XL. Aby wzmocnić efekt, po aplikacji tuszu posyp rzęsy sypkim pudrem transparentnym, a następnie znów nałóż mascarę.

4. Podkręcanie

Podkręcane rzęsy wydają się dłuższe, a spojrzenie bardziej wyraziste. Aby uzyskać ten efekt, najlepiej skorzystaj z zalotki i podkręcającego tuszu.

5. Tusz

Zawsze nakładaj go na dokładnie oczyszczone rzęsy. Możesz malować rzęsy górne – uzyskasz makijaż naturalny; rzęsy górne i dolne – makijaż wieczorowy; a malując zewnętrzne części górnych rzęs, uzyskasz efekt odmładzający!

6. Szczoteczki

Wykonane są z różnego rodzaju włókna ułożonego na wiele sposobów (ukośnie, na sztorc, spiralnie, w pęczkach, pojedynczo). W zależności od kształtu (stożek, „banan”, walec) spełniają rożne funkcje (wydłużają lub podkręcają rzęsy).

7. Szczotkowanie

Rzęsy lubią po wytuszowaniu – rozczesanie. Specjalne szczoteczki można zastąpić zwykłą szczoteczką do zębów.

8. Farbowanie

Henna, lekko wzmacniając kolor rzęs, nadaje oczom wyrazistą oprawę – przez całą dobę. Możesz ją nałożyć na rzęsy sama.

9. Regulacja brwi

Oko ładnie wygląda nie tylko w oprawie długich rzęs, ale także w towarzystwie wyregulowanych brwi.

10. Eksperymenty…

Eksperymenty ze sztucznymi rzęsami – są teraz bardzo modne! Do wyboru masz wiele „fasonów” – zawsze przyklejaj je tuż u nasady swoich rzęs. Należy pamiętać, że nie przykleja się rzęs na obie powieki. Jeżeli używasz sztucznych rzęs na górną powiekę, to dolna powinna zostać naturalna.

11. Kolor

Czarny tusz to klasyka. Wypróbuj inne kolory, kierując się zasadą: nie malujemy rzęs tuszem w kolorze tęczówki oka.

12. Dobra rada

Oczy wypukłe lubią bardzo wyraźnie wytuszowane rzęsy, a oczy głęboko osadzone – tylko delikatne muśnięcie mascarą i to w jaśniejszym kolorze.

Perfekcyjne tuszowanie

  • Aby tusz równomiernie rozmieścił się na włoskach szczoteczki, zanurzaj ją w tubce tzw. ruchem wkręcającym.
  • Jeśli nałożysz na rzęsy zbyt dużą ilość kosmetyku, włóż czystą jednorazową chusteczkę pomiędzy dolną i górną powiekę i delikatnie zamknij oczy.
  • Tusze do rzęs są bardzo podatne na rozwój bakterii, dlatego po użyciu od razu szczelnie go zamykaj.
  • Nie używaj jednej mascary dłużej niż pół roku.

Źródło: HF Hipokrates news

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax