Znajdź produkt
Newsletter

Włosy wiosną codzienna pielęgnacja

Przełom zimy i wiosny to dla włosów trudny okres – niskie temperatury zewnętrzne powietrza, silne wiatry, ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniach.

Z jakimi problemami zmagają się klientki salonów fryzjerskich na przełomie zimy i wiosny? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta w dziedzinie pielęgnacji włosów, zdobywcę tytułu Mistrza Świata OMC Hair World 2008 Ambasadora Wella Professionals – Andrzeja Matrackiego.

Moje klientki najczęściej skarżą się w tym okresie na przetłuszczającą się skórę głowy oraz suche włosy, a w szczególności ich końce. Przyczyną tych problemów jest zwiększona praca gruczołów łojowych skóry głowy, które w ten sposób naturalnie chronią włosy. Najczęściej spowodowane jest to noszeniem czapki – skóra jest niedotleniona i problem gotowy. Jednakże nie oznacza to, że lepiej jej nie nosić. Wychłodzona na zimnym powietrzu skóra po wejściu do pomieszczenia może bowiem zareagować wzmożonym wydzielaniem łoju i efekt będzie taki sam. Ten szczególny problem wymaga prawidłowego postępowania. Właściwym rozwiązaniem jest używanie odpowiedniego szamponu do nadmiernie przetłuszczających się włosów i skóry głowy.

Należy pamiętać, aby unikać w tym okresie odżywek bez spłukiwania, nie obciążać nadmiernie włosów produktami do stylizacji, a po ich użyciu – dokładnie je usuwać. Pamiętajmy również o właściwym stosowaniu produktów pielęgnacyjnych i nie nakładajmy odżywek na skórę głowy, chyba że takie jest zalecenie producenta.

W gabinecie fryzjerskim można też zafundować sobie zabieg pielęgnacyjny regulujący gospodarkę tłuszczową skóry głowy.

Kolejny problem to włosy matowe i pozbawione blasku – efekt przesuszenia spowodowanego częstymi zmianami temperatury, noszeniem czapki i nadużywaniem kosmetyków do układania włosów. W takim wypadku najlepiej wybierać wzmacniające szampony przeznaczone dla suchych włosów, które mają działanie nawilżające. Konieczne jest też stosowanie odżywek: bez spłukiwania dla włosów o mocnej strukturze, do spłukiwania dla włosów o strukturze delikatnej.

W tym okresie możemy skorzystać ze specjalnej kuracji nawilżającej w salonie fryzjerskim albo zastosować w domu lekką maskę do włosów o właściwościach nawilżających i wzmacniających. Ważne, aby taką kurację wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, a maskę nakładać jedynie na włosy – łącznie z końcówkami – nigdy na skórę głowy.

Powinny to być produkty wzmacniające, przeznaczone do włosów osłabionych. Chodzi o to, aby włos został zaopatrzony w składniki, które pozwolą odbudować jego strukturę. Nie wolno też zapominać o końcówkach włosów. Niezawodnym specyfikiem jest specjalny jedwab (silk), który doskonale nawilża i chroni włosy, jednocześnie ich nie przetłuszczając.

Pamiętajmy, że pojęcia: włosy przetłuszczające się i włosy suche – wcale się nie wykluczają.

Jeżeli Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, ale jednocześnie są suche i łamliwe, wybierz delikatnie oczyszczający szampon do włosów suchych, który pomoże przywrócić Twoim włosom równowagę i blask. Przełom zimy i wiosny to dla włosów trudny okres. Niskie temperatury zewnętrzne powietrza, silne wiatry, ciepłe i suche powietrze w pomieszczeniach powodują, że cierpi nie tylko nasza skóra. Dlatego też bardziej niż kiedykolwiek włosy wymagają naszego zainteresowania poprzez właściwą codzienną pielęgnację.

Źródło: HF Hipokrates news

Wybrane marki
ActivLab
Algotherm
Aminostar
Auriga
Ava Laboratorium
Bioderma
Dymatize
Filorga
Fitmax
Himalaya Herbals
Mesoestetic
Naturelle d’Argan
NeoStrata
Nutrend
Olimp
Organix Cosmetix
Planters
SVR
URIAGE
Vitalmax